bezpilulky.cz © 2015 Privacy Policy  

Přiblížíme Vám moc, sílu a bezohlednost potravinářského a farmaceutického průmyslu. Staňme se více uvědomělými, abychom dokázali rozeznat lži od pravd, abychom se přestali řídit příkazy systému, který je v rukou mocných ...

Náš cíl

Štítky

 

Produkty

Myšlení a stravování je základ

Správná životospráva

1. Změna myšlení

Možná to vypadá na první pohled jednoduše, ale fakt je ten, že změna myšlení patří do té nejtěžší katogorie a je jedno, kterého tématu se změna vlastně týká. Jednoduše řečeno, abychom dokázali změnit myšlení, je potřeba změnit - zvýšit úroveň našeho vědomí. Pokud si více uvědomíme důležitost našeho zdraví, budeme pro naše zdraví schopni také více udělat.

2. Změna jídelníčku

Otázky správné životosprávy jsou v dnešní době pokročilé civilizace stále aktuálnější. Stále více lidí si uvědomuje důležitost životosprávy a její vliv na celkový zdravotní stav člověka.

Ve chvíli, kdy dokážeme nastartovat proces změny myšlení, započne také postupná změna jídelníčku. Čím větší posun v myšlení, tím rychleji budeme schopni měnit jídelníček. Pustíme se do pátrání, jakže to vlastně je s tou zdravou výživou, co vůbec znamená tento pojem, začne skládat naší vlastní skládačku, která nám bude vyhovovat a odpovídat úrovni, kde se budeme nacházet.

bio, zdravá výživa

 

 

Lněný olej

 

Lněný olej je zcela unikátní potravinou. Jeho účinky byly známy již ve starém Řecku, např. Hippokrates jej předepisoval při potížích se sliznicemi.

Má vysoký obsah omega-3 (57%)a méně prospěšných omega 6 (14%) mastných kyselin. Jeho obliba ve světě stále vzrůstá.

Lněný olej příznivě ovlivňuje krevní tlak, snižuje hladinu špatnécho cholesterolu a reguluje hladinu lipoproteinů, kompenzuje škodlivé účinky jiných tuků, čistí cévy od tukových nánosů.

 

- je účinný v případě zácpy

- posiluje trávení a pomáhá při snižování váhy

- pomáhá organismu odolávat nepříznivému záření

 

Má vynikající regenerační účinky, kůži zvláčňuje a zjemňuje, je vhodný na ošetření suché a ztvrdlé kůže. Lněný olej je výborným prostředkem pro péči o pokožku postiženou ekzémy a lupénkou, pomáhá regeneraci kůže po ozařování.

 

Pravidelné užívání lněného oleje zevně i vnitřně pomáhá léčit zánět žil a sliznic, otevřené bércové vředy (používat střídavě s olejem se žraločích jater a omývat vodou s jablečným octem)

Při hypertenzi se doporučuje užívat pravidelně jedna polévková lžíce lněného oleje snižuje i systolický i diastolický tlak, má stimulující vliv na imunitní systém.

 

Chrání organizmus před tvorbou zhoubných novotvarů. Díky technologii lisování za studena lněný olej obsahuje velké procento ligninů, které mají silné antikancerogenní vlastnosti.

Zvyšuje odolnost organizmu proti vzniku srdečně cévních onemocnění, je účinný při rozsáhlé arterioskleróze, ischemickém onemocnění srdce.

Studie z posledních pěti let z Bostonu zjišťuje, že by mohl být prospěšný v prevenci opakovaných srdečních příhod. Užívání polynenasycených mastných kyselin chrání organizmus před vznikem onemocnění: zvýšení jejich obsahu v organizmu o 1 % snižuje faktor rizika vzniku onemocnění o 3-4%.

 

Výzkumy ukazují, že časté užívání malého množství lněného oleje chrání organizmus před rozvinutím cukrovky.

Zvláště efektivní jsou polynenasycené mastné kyseliny při různých chronických alergických a zánětlivých onemocněních jako je revmatoidní artritida, ekzémy, astma, lupénka, vředová kolitida.

Pomáhá také usnadňovat přenos nervového vzruchu, a proto je užitečný při snížené citlivosti a palčivých pocitech stejně jako při chronických mozkových poruchách, jako je Alzheimerova choroba.

Lněný olej je velmi citlivý na skladování a čerstvost.  Nejlépe  jej skladovat v chladničce  nebo na tmavém a chladném místě. Lněný olej se za pokojové teploty velmi rychle kazí, což poznáme podle jeho hořké chuti. V takovém případě olej již NEPOUŽÍVÁME! Napáchal by více škody než užitku.

Při použití v kuchyni je třeba dbát na to, že se nesmí zahřívat. Proto jej přidáváme do jídla až po jeho dokončení.